KLIKA.pl

Spływy kajakowe

ORGANIZUJEMY SPŁYWY KAJAKOWE NA NIDZIE I JEJ OKOLICACH.
WYPOCZYWAJ AKTYWNIE Z KLIKĄ.

O KAŻDEJ PORZE ROKU organizujemy niekomercyjne spływy kajakowe na Nidzie i Czarnej Nidzie w grupach do 20 osób. Trasa, miejsce startu i zakończenia zależy od wielu czynników, a przede wszystkim od kaprysu uczestników.

Przykładowe, często odwiedzane miejsca na trasie naszych spływów: Sobków, Pińczów, Chroberz, Wiślica, Nowy Korczyn, Tokarnia, Morawica… Z nami odkryjecie najpiękniejsze szlaki kajakowe województwa świętokrzyskiego.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą aktywnie wypocząć, odkryć przepiękne miejsca okolic Nidy i ciekawie spędzić weekendowe dni…

Mamy w ofercie nowe kajaki typu KOMFORT (z wyposażeniem).

kajak
Bardzo stabilny i bezpieczny o wysokim komforcie płynięcia, idealny na dłuższe spływy z dużym bagażem, szybki i zwrotny, niezatapialny.
– 2-osobowy kajak turystyczny z laminatu
– płaskodenny, bez steru
– profilowane siedzenia z laminatu
– luk bagażowy z dużym otworem załadunkowym
– dużo miejsca na bagaż w dziobie – oparcia stóp
– dwie komory wypornościowe
– uchwyty z przodu i z tyłu ułatwiające przenoszenie kajaka i wyciąganie na brzeg
– długość – 4,95 m, szerokość – 0,85 m, ciężar – 36 kg

Nida to rzeka w południowej Polsce (w woj. świętokrzyskim), lewy dopływ górnej Wisły. Długość rzeki wynosi 151 km (z Białą Nidą). Rzeka powstaje z połączenia Białej i Czarnej Nidy w miejscowości Brzegi k. Chęcin. Jest to typowa rzeka nizinna o szerokiej terasie zalewowej pokrytej łąkami. Szerokość waha się między 6, a 79 m. w najszerszym punkcie, w okolicach Motkowic. Jest to jedna z najcieplejszych polskich rzek. Czarna Nida, – rzeka w środkowej Polsce, lewy dopływ Nidy o długości 63,8 km i powierzchni dorzecza 1224 km2. Płynie przez Góry Świętokrzyskie i Pogórze Szydłowskie, w województwie świętokrzyskim. Rzeka powstaje połączenia cieku źródłowego Belnianki oraz Lubrzanki, koło wsi Marzysz, natomiast w pobliżu wsi Żerniki, Czarna Nida łączy się z Białą Nidą, tworząc Nidę. Biała Nida – rzeka w środkowej Polsce, ciek źródłowy Nidy do połączenia z Czarną Nidą, o długości 52,4 km i powierzchni dorzecza 1029 km2. Płynie przez Wyżynę Przedborską i Wyżynę Kielecką, w świętokrzyskim. Rzeka wypływa ze źródeł we wsi Moskorzew, na północny wschód od Szczekocin (na Płaskowyżu Jędrzejowskim), płynie przez Nieckę Włoszczowską, a z Czarną Nidą łączy się w pobliżu miejscowości Brzegi, na południowy zachód od Chęcin.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s