KLIKA.pl

Isole Eolie. Vacanze e turismo al mare in Sicilia!

Dodaj komentarz

Wyspy Liparyjskie – wrzesień 2015.

Na zakończenie tegorocznego lata, z dala od masowej turystyki i zatłoczonych portów, po raz kolejny mieliśmy okazję odkryć uroki Wysp Liparyjskich.

Czynny wulkan na Stromboli, włoski klimat na Lipari, niezwykle urokliwa Panarea… Piękny akwen na spokojny, tygodniowy wypoczynek na jachcie.

WYSPY LIPARYJSKIE znane również pod nazwą Wyspy Eolskie to grupa siedemnastu wysp pochodzenia wulkanicznego, położonych na Morzu Tyrreńskim pomiędzy Sycylią a półwyspem Apenińskim. Nazwa Wyspy Eolskie pochodzi od imienia greckiego boga Eola – władcy wiatrów. Główną wyspą archipelagu Wysp Liparyjskich jest, jak sama nazwa wskazuje, Lipari.

Wulkaniczna przeszłość geologiczna zdeterminowała charakter tych wysp.Archipelag wyróżnia się dużymi wypiętrzeniami na stosunkowo małej powierzchni, czynnymi wulkanami (wyspa Stromboli i Vulcano) oraz pozostałościami po kraterach wulkanicznych. Na wielu wyspach odnajdziemy skaliste brzegi skrywające liczne jaskinie, niewielkie zatoczki z gorącymi źródłami oraz charakterystyczne czarne plaże.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

fot. M. Skrzeszewski

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s